Kastamonu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi tarafından düzenlenen “Sanat Buluşmaları-1” etkinliği çerçevesinde İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Doğan Arslan, öğrenciler ve sanatseverler ile buluştu. Kastamonu Üniversitesi Merkez Kütüphane Cemil Meriç Salonu’nda gerçekleştirilen söyleşide Prof. Dr. Doğan Arslan, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi öğrencilerinin sorularını cevapladı. “Protest Tasarımda Eleştiri” başlıklı söyleşide, konu hakkında katılımcılara bilgi veren Arslan, sanatın özünde eleştirinin olduğunu dile getirerek sanatçının korkmadan düşüncelerini ifade etmesi gerektiğinin altını çizdi. Sanatçıların eleştiriyi özgün bir şekilde ifade etmesinin ayrıcalık olduğunu söyleyen Arslan, sanatçının eleştirirken düşündürmenin önemli olduğunu kaydetti.

Söyleşinin ardından Kastamonu Üniversitesi Güzel Sanatlar Galerisi’nde Prof. Dr. Doğan Arslan’ın yurtiçi ve yurtdışı etkinliklerde yer alan 55 afiş çalışmasından oluşan serginin açılışı gerçekleşti. Akademik personel ve öğrencinin yoğun ilgi gösterdiği sergi, 24 Kasım 2023 tarihine kadar sanatseverlere açık kalacak.

Etkinlik hakkında konuşan Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Erol Yıldır, değerli sanatçılar ile öğrencileri bir araya getirmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, sanat buluşmaları etkinliklerinin devam edeceğini ifade etti. Prof. Yıldır, “Sanat Buluşmaları-1” etkinliği çerçevesinde bilgi ve deneyimlerini öğrencileriyle paylaşan Prof. Dr. Doğan Arslan’a teşekkür etti.

Kaynak: