Çilimli Belediyesi İller bankası ve Dünya Bankasından aldığı destek ile ilçede jeotermal çalışması, kanalizasyon hattı, yağmur suyu toplama ve deşarj hattı, yeni içme suyu hatların çekilmesi, tasarruflu aydınlatma uygulamasını hayata geçirecek.

Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, İller Bankası aracılığı ile Dünya Bankası’ndan onaylanan ek finansman projesi olan sürdürülebilir şehirler projesi dahilinde, İller Bankası ve Dünya Bankası yetkilileri ile son toplantıyı yaptı.

Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, “Çilimli İlçesinde gerçekleştirilecek jeotermal çalışması, kanalizasyon hattı, yağmur suyu toplama ve deşarj hattı, yeni içme suyu hatların çekilmesi, Düzce caddesi aydınlatma uygulamasının yapılmasını içeren projelerimizi ilgili kurum yetkililerine aktardık. Çalışmalarımızı gerçekleştireceğimiz alanları ilgili kurum yetkilileri ile gezerek yerinde incelemelerde bulunduk. Projelerimiz ilgi uyandırdığı gibi beğeni de topladı. Ayrıca toplantıda proje içinde ilçemize 1 adet elektrikli otobüs ve 1 adet itfaiye aracı kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Projelerimizi hızla gerçekleştireceğiz ve ilçemizi daha yaşanabilir kılmak için yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz” dedi.