İYİ Parti Samsun Milletvekili Adayı İmren Nilay Tüfekci, Çarşamba ilçesi ziyaretinde sahadaki samimi tavırlarıyla vatandaşın ilgisini çekerken, Çarşambalılar tarafından da büyük ilgiyle karşılandı.

"Vatandaşımız kurtuluş istiyor"

Çarşamba ilçesi ziyareti sonrası açıklamalarda bulunan Tüfekci, “Girdiğim her dükkân, dokunduğumuz her vatandaşımız dert yanıyor. Kuruluşun ve kurtuluşun şehri olan Samsun halkı artık bu iktidardan kurtuluş istiyor. Vatandaş alamıyor esnaf satamıyor. Tarımıyla, verimli topraklarıyla ünlü güzide ilçemiz Çarşamba’da üreticiler köşeye sıkışmış durumda” ifadelerini kullandı.

"Çarşamba'dan kaçan işgücünü geri getireceğiz"

Samsun genelinde ve Çarşamba özelinde istihdam ve iş gücü konusunda açıklamalarda bulunan Tüfekci konuyla ilgili şunları söyledi. “Samsunumuzun çoğu ilçesi dışarıya göç vermeye başlamış durumda. Bunun en büyük sebebi ilçelerimizdeki istihdam alanlarının azalması. Bakın olmaması demiyorum azalması. Bugün ziyaretler gerçekleştirdiğimiz Çarşamba ilçemizin en büyük problemi kapatılan Şeker Fabrikası. Hem şehrimiz hem de ilçemiz için ciddi istihdam sağlayan bu fabrika yıllardır âtıl durumda. Seçim dönemi yaklaşırken iktidar partisi yeniden bunun açılacağına dair söylemlerde bulunsa da Samsun halkı artık bu boş vaatlere kulak asmıyor. “İYİ”lerin iktidarında Çarşamba Şeker Fabrikası gibi istihdam alanlarını yeniden açmakla kalmayıp, şehrimizde yeni istihdam alanları sağlamak için ciddi adımlar atacağımızın sizlere sözünü veriyorum.”