İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Türkiye'de eşsiz bir proje olan büyükler kreşi Ata Ocağı'nın tamamlandığını ve yaşlılara huzurlu bir yuva sağlayacağını açıkladı.

"Türkiye’de tek olan yapı"

Derebahçe Mahallesi’nde 2022 yılında yapımına başlanan ve kısa zamanda hazır hale gelen Ata Ocağı, 65 yaş ve üzerindeki vatandaşların barınma, bakım ve psiko-sosyal ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra yaşama tutunma sevinçlerine de ev sahipliği yapacak. Sadece bir binadan ibaret olmayan, yeşil ve sosyal alanlarıyla Türkiye’de tek olan yapı, yerel yönetimler tarafından örnek alınıp ödüle layık görülen projeler arasında yer alıyor.

“Gerekli olan her şeyin önlemlerini aldık”

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, yaşlılara sahip çıkmanın gelenek ve göreneklerde yer aldığını ifade ederek, “Onlardan bize miras kalan her şeyi hem korumak hem de yaşatmak için mücadele ediyoruz. Onlara sahip çıkmak bizim gelenek ve göreneklerimizde var. Bunu da en iyi şekilde Ata Ocağı ile yapacağımıza inanıyorum. Projemiz yeşil dokusu ve ferah ortamıyla her türlü imkanın sağlandığı modern bir donanıma sahip bir yapı oldu. Burada sabah evlerinden alacağımız, akşam ise tekrardan evlerine bırakacağımız eli öpülesi büyüklerimizin olağanüstü durumlarda sağlıklarını ve güvenliklerini kontrol altında tutacağımız sağlık hizmeti başta olmak üzere gerekli olan her şeyin önlemlerini aldık. Buraya gelen yaşlılarımıza düzenleyeceğimiz farklı etkinliklerle günün streslerini kendi akranlarıyla ile birlikte üzerlerinden atarak geri kalan ömürlerini huzur içerisinde aile bağlarından kopmadan geçirmelerini istiyoruz.

"Huzurun huzur bulacağı yer"

Kısacası burası huzurun huzur bulacağı yer olacak. Böyle bir yatırımın kendi başkanlık dönemimde hizmete sunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Şimdiden ilçe halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.